Hlavní nabídka
Hlavní stránka

Vítejte na webových stránkách Ubytování v soukromí

v obci Pohoří na Šumavě.Pohoří na Šumavě

Ves založena kolem r. 1700 (zmiňována již v 16. stol.) v sousedství skelných hutí patřila k Novohradskému panství a proslula po domácku malovanými obrázky na skle s náboženskými motivy. Obyvatelé Pohoří se zabývali převážně prací v lese a zemědělstvím, ale též prací ve skelných hutích v okolí a řadou dalších profesí. V letech 1783-91 zde byl na místě provizorní dřevěné kaple z r. 1779 vystavěn v pozdně barokním stylu farní kostel sv. Panny Marie Dobré rady. V r. 1790 byl Pohoří udělen statut města se znakem.

V současné době zde stojí 5 domů a ruina kostela. Ten se dočkal celkové opravy za velké pomoci našich rakouských sousedů. Lokalita nabízí široké spektrum zimních i letních aktivit.
Ubytování v soukromí

Nabízíme ubytování v příjemném prostředí moderního obytného domu v Pohoří na Šumavě, srdci Novohradských hor. Pro další informace pokračujte v nabídce vlevo.


U nás si můžete koupit tradiční podmalbu na skle, která je charakteristická pro místní oblast. Takto jsme vyzdobili spoustu kamenných božích muk v okolí.Poloha (GPS)

48°36'14.773"N, 14°41'57.565"E

Počasí


Zobrazit graf teploty
z meteostanice Pohoří
Návštěvnost
TOPlist
Kde nás najdete

Ubytování v soukromí
Pohoří na Šumavě

+420 724 690 268

Najdete nás na mapy.cz